Górnik "Spirala Śmierci" FUD? "Bitcoin Miners Back In Action As Hash Rate Surges".

  • Juli 2020 at 15:30

FUD dotyczący „spirali śmierci“ górnika Bitcoin’a pojawił się na powierzchni społeczności kryptońskiej, gdy trwało obcinanie o połowę. Najnowsze wykresy sugerują jednak, że jest inaczej, ponieważ haszyszowy wskaźnik trafia na cały czas.

Miner’s Miles Away From ‚Death Spiral‘.
Pierwsza i największa krypto waluta, Bitcoin, została zaprogramowana tak, aby raz, co cztery lata, przechodzić proces zwany „obcinaniem o połowę“. Podczas tego procesu, nagrody, które górnicy otrzymują po dodaniu nowych bloków, są dzielone na pół. Ostatnie zmniejszenie o połowę miało miejsce 11 maja 2020 r., kiedy to obniżono nagrodę górniczą z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Podczas gdy przemysł spodziewał się znacznego wzrostu ceny królewskiej monety, Bitcoin obserwował łagodne zmiany cen i nadal próbuje przekroczyć 10k.

Kolejną wiadomością, która pojawiła się po obniżeniu ceny o połowę, było to, że górnicy nie będą już czerpać zysków z wydobycia, co ostatecznie doprowadzi ich do zaprzestania wydobycia. Spowodowało to niepokój w przestrzeni kryptońskiej, a wskaźnik haszu również spadł do niskiego poziomu 90,293 TH/s pod koniec maja. Doprowadziło to do tego, że kilku górników Bitcoin Code uwierzyło w scenariusz spirali śmierci. Jednak ostatnie aktualizacje przeczą tej narracji.

Ostatnio haszysz Bitcoinów osiągnął rekordowy w historii poziom 125.99 TH/s.

Źródło – Blockchain.com
Dan Held, dyrektor ds. rozwoju biznesu na czołowej giełdzie krypto walutowej, Kraken również skomentował ostatnią aktualizację, sugerując, że cała spirala śmierci górników może zostać obalona, biorąc pod uwagę znaczny wzrost kursu haszu po zmniejszeniu o połowę. Jego tweet przeczytał,

Kolejnym czynnikiem, który skłaniał do wadliwego charakteru narracji spirali śmierci była sprzedaż sprzętu górniczego. Wybitny producent sprzętu górniczego Bitcoin, Bitmain, był stałym członkiem nagłówków po sporze między założycielami firmy. Pomimo tego, platforma sprzedawała cały swój sprzęt. Prawie każdy produkt na stronie internetowej Bitmain został wyprzedany.

Źródło – Bitmain
Wszystkie te czynniki mocno podkreślają fakt, że górnicy Bitcoin nie oferowali adieu do górnictwa po zmniejszeniu o połowę.

Bitcoin’s Price Moves Sideways
W zeszłym tygodniu, altcoins cieszył się burzliwym tygodniem po znaczących rajdach cenowych. Jednak cena Bitcoinów nie wzrosła ani nie spadła. Podczas gdy wiele altcoins wytrzymał wzrost cen o prawie 90 procent w ciągu ostatniego tygodnia, Bitcoin był świadkiem zaledwie 1,5 procent wzrostu w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Źródło – CoinGecko
Podczas gdy społeczność kryptońska spodziewała się, że Bitcoin trafi do 10 tys. dolarów, moneta królewska była sprzedawana po 9 268,56 dolarów, w czasie prasy.