Cena BTC może zwijać się w celu masowego wzrostu, pokazuje wskaźnik

  • Februar 2021 at 18:44

BTC osiąga słabe wyniki w stosunku do altcoinów , odkąd spadł z ponad 42 000 USD, aby osiągnąć minima poniżej 30 000 USD. Każda próba wybicia powyżej 35 000 $ jak dotąd nie powiodła się, ponieważ niedźwiedzie ciężko pracują, aby spowolnić wzrost monety królewskiej.

Inwestorzy, którzy są znudzeni obecnym słabym obrotem na rynku BTC, mogą nie czekać długo na powrót na plus dla BTCUSD

Jeden ze wskaźników rynkowych przewiduje powrót do Bull Run, co daje inwestorom powód do optymizmu.

Zgodnie ze współczynnikiem wydatkowanej produkcji bitcoin (SOPR) dzielonym przez firmę Glassnode zajmującą się analizą łańcucha, obecny handel bitcoinem ograniczony do zakresu jest prawie ukończony.

SOPR śledzi, czy hodowcy sprzedają swoje monety z zyskiem czy stratą i może być potężnym narzędziem do przewidywania, kiedy cena BTC ma się zresetować i wzrosnąć. Gdy słabe ręce sprzedają wszystko, co mogą, cena BTC zwykle rośnie wraz ze spadkiem presji cenowej.

Analizując SOPR, popularny analityk kryptowalut CryptoHamster zgodził się z danymi Glassnode wskazującymi, że obecna konsolidacja BTC wkrótce się zakończy.

„Jeśli więc jesteśmy teraz w hossie, to według SOPR korekta jeszcze się nie skończyła, ale wkrótce się skończy” – napisał na Twitterze analityk , udostępniając poniższy wykres.

Inwestorzy zachowują ostrożność, ponieważ transakcje BTC są poniżej 35 000 USD

Ponieważ BTC przygotowuje się do nieuchronnego wybicia, wielu inwestorów jest ostrożnych, jeśli chodzi o dalsze spadki w najbliższej perspektywie, o ile cena monety jest poniżej jednego kluczowego poziomu.

Byki walczyły o pokonanie krytycznego oporu na poziomie 35 000 USD w ciągu ostatnich kilku dni, a ostatnią próbą przebicia się powyżej tego poziomu był ostatni nocny wzrost do 34 880 USD. Od tego czasu cena BTC spadła poniżej poziomu 32 000 USD.